• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • ВИХОВНА РОБОТА

ПІЕП ЗУСТРІЧАЄ ВЕЛИКДЕНЬ!

/Files/images/75.pngТрадиційно студенти спеціальності «Здоров’я людини» зустрічають весну і святкують Великдень власноруч виготовленими писанками. Цьогоріч до цього величного свята православного люду до організації виставки крашанок і писанок під назвою «Великодні мініатюри» долучилися майбутні соціальні працівники – студенти спеціальності «Соціальна робота».

/Files/images/76.pngАктивісти студентських груп 41ФРз, 41СРз, 31СР, 11ФР, 21ФР заздалегідь заготовили зелень пророслої пшениці, розмістивши на живому килимі свої витвори. Аромату весни й оновленої землі надали композиції вербові «котики». Цікавою була мініатюра у квілінговому стилі «Кошик із писанками» Нелі Вакуленко (гр. 21ФР), а також подібна композиція, але у стилі декупажу студентки гр. 41СРз Дарини Клочко. Переливалися всіма кольорами веселки писанки з бісеру, створені Тетяною Міхтян (група 41ФРз).

/Files/images/77.png29 квітня експонати студентської виставки великодніх мініатюр були гідно представлені на загальноміському фестивалі «Великодня писанка» на Театральній площі міста і стали частинкою велетенської Великодньої міської писанки заввишки1,6 м. та більше1 метра в діаметрі, яка віднині стане окрасою Галереї мистецтв.

За участь у фестивалі делегація ПІЕП отримала від мера Полтави Олександра Мамая Подяку та гучні оплески присутніх на святкуванні полтавців.

«Формула кохання: два як один»

/Files/images/78.pngТакою була тема виховної години для студентів кафедри фізичної реабілітації. Форма диспуту дозволила всім студентам взяти активну участь в обговоренні цієї цікавої актуальної теми, адже універсального визначення слова «кохання» так і не існує. Кожен сам вирішує для себе, що означає для нього кохання. Дійсно, кохання – це Божий дарунок, це своєрідний життєвий іспит людини.

Ще в античній Греції народилася формула ідеального кохання: «Потяг душі породжує дружбу; прихильність розуму – повагу; потяг тіла – бажання. А поєднання трьох цих прагнень – це любов».

/Files/images/79.pngСаме ці делікатні питання розкривали студенти соціально-гуманітарного факультету Арсен Феєр, Світлана Мошта, Іван Задорожній, Дарина Коваль, Ярослав Белиба у таких тематичних виступах, як узагальнений портрет сучасної ідеальної дівчини очима хлопців, що не подобається дівчатам у юнаках. Цікавою була інформація про міжнародний еталон краси чоловіка і жінки, запропонований масмедіа.

Самокритично оцінили себе студенти з позиції соціально-психологічного трюїзму: чоловік і жінка психологічно не однакові, але у них більше спільного, ніж відмінного, а те, що розділяє, – не є свідченням переваги. Специфічна характеристика, яка зумовлює шлях до гармонії за формулою «два як один». Йшлася мова на диспуті про критерії кохання, про специфічну мову цього почуття, про принципи сімейних відносин тощо.

У ході дискусії зясувалося, що люди, які свідомо зійшлися й уклали шлюб, ідеально співпадають за своїми кармічними характеристиками, можуть допомогти одне одному стати кращими, досягти в парі духовних висот і душевної гармонії. Тоді формула кохання «де два як один» стане справжньою реальністю.

«ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ» ДЛЯ СТУДЕНТІВ ПІЕП

/Files/images/80.png22 березня 2013 року доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Полтавського інституту економіки і права Лариса Іванівна Скомаровська разом зі студентами спеціальності «Філологія» («Переклад») організувала і провела «Шевченківські читання», присвячені великому Кобзареві, його життю і творчості. Головною ідеєю цих читань, на думку Лариси Іванівни, стало не тільки вшанування генія Тараса Шевченка, але й сучасне прочитання студентською молоддю морально-етичних настанов національного пророка, виконання його заповітів.

/Files/images/81.pngНа початку заходу провідний співробітник музею І.П. Котляревського В.І. Скриль для присутніх у залі студентів перших та других курсів спеціальностей «Фізична реабілітація», «Правознавство», «Переклад» виголосила цікаву, захоплюючу лекцію про перебування поета на Полтавщині, історію написаних ним тут поетичних шедеврів, а також дружні взаємини наших земляків із Шевченком, їхню роль у його непростій і водночас знаменній долі, радість зустрічі справжнього українця з оспіваною ним Україною і сподівання на особисте щасливе кохання.

Особливе враження справили на аудиторію зворушливі рядки листа полтавців Тарасу Григоровичу, в якому вони востаннє привітали його із днем народження, а вже наступного дня Кобзаря не стало... Однак, безсмертними у віках залишаться пристрасні послання народного поета – «Заповіт», «І мертвим, і живим», «Ну що б, здавалося, слова...» і багато інших. Насамперед поетична спадщина національно-патріотичного спрямування знайшла відгук у серцях нащадків – нинішніх студентів. Власні думки про актуальність Тарасових поезій висловив Арсен Феєр, студент групи ІІ курсу напряму підготовки «Здоров’я людини», зазначивши, що лише щире сумління та гуманне ставлення одне до одного допоможуть нашим сучасникам здолати байдужість і невігластво в нашому житті, допоможуть побудувати в рідній Україні той райський куточок, де не буде супостата, а «буде син, і буде мати, і будуть люде на землі».

/Files/images/82.pngЛогічним продовженням заходу стала доповідь студентки 1 курсу напряму підготовки «Філологія» Анжели Курочки на тему «Пам'ятники Т.Г. Шевченку». Анжела Зірка, студентка 4 курсу напряму підготовки «Філологія», запропонувала екскурс в особисте життя Тараса Шевченка. Валентина Кикоть продекламувала змістовні вірші своєї одногрупниці Олександри Бандури про рідну мову, в яких, зокрема, порушується болюча для сьогодення проблема збереження національної культурної ідентичності українців; «Як прагнуть покарать людину, Їй виривають язика І ставлять в стійло, як бика».

Студенти сміливо і жваво обговорювали вивчене й почуте щойно про життя і творчість великого поета. На завершення всі вони прислухалися до слів старшого викладача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін В.М. Дорошенка, який закликав завжди пам’ятати про свій славний рід, свою рідну Украйну, жити і працювати у своїй країні, адже «в своїй хаті своя правда, і сила, і воля», а світочами свого життя обирати таких моральних авторитетів, яким був, є і завше буде для нас усіх Тарас Григорович Шевченко!

Кiлькiсть переглядiв: 116